б. За 5 кг картоплі і кілограм цибулі заплатили 3 грн 15 коп., а за 7 кг картоплі і 2 кг цибулі

заплатили 4 грн 95 коп Скільки коштує кілограм картоплі і скількі кілограм цибулі​

Ответы на вопрос

Отвечает Григорьев Арсений.

Ответ:

Кілограм картоплі коштує 0,45 грн = 45 коп, а кілограм цибулі​ - 0,9 грн = 90 коп.

Пошаговое объяснение:

Нехай x - сума у грн за кіло картоплі, а y - сума у грн за кіло цибулі. Знаючи скільки заплатили за якусь кількість кг можемо скласти рівняння:

5x + y = 3,15

7x + 2y = 4,95

2 * 5x + 2 * y = 2 * 3,15

7x + 2y = 4,95

10x + 2y = 6,3

7x + 2y = 4,95

2y = 6,3 - 10x

7x + (6,3 - 10x) = 4,95

2y = 6,3 - 10x

7x + 6,3 - 10x = 4,95

2y = 6,3 - 10x

7x - 10x = 4,95 - 6,3

2y = 6,3 - 10x

-3x = -1,35

2y = 6,3 - 10x

x = -1,35 / -3

2y = 6,3 - 10x

x = 0,45

2y = 6,3 - 10 * 0,45

x = 0,45

2y = 6,3 - 45

x = 0,45

2y = 1,8

x = 0,45

y = 1,8 / 2

x = 0,45

y = 0,9

x = 0,45