Velosipedchi 4 soatda 40 km yol yurdi qaytishda uning tezligi soatiga 2 km ga kam buldi qaytishda u

nech soat sarfladi

Ответы на вопрос

Отвечает Елесин Ваня.

40/4=10

10 - 2 = 8

40/8 = 5

Javob: 5 soat sarfladi