Sayohatchi bir shahardan ikkinchisiga bormoqchi.U oldin avtomobilda 70km/h tezlikda 2 soat yòl

bosdi.Sòng piyoda 4 soat 5km/h tezlik bilan yurdi.Shunda ikkinchi shahardacha yana 14 soat yòl qoldi.Shu shaharlar orasidagi masofa qancha?​

Ответы на вопрос

Отвечает Котова Полина.

Ответ: 70*2=140

4*5=20

140+20+14= 174

Пошаговое объяснение: