Vertalyot 4 soat 200 km/soat tezlik bilan, 2 soat 230 km/soat tezlik bilan uchdi. U shu vaqt ichida

qanday masofani uchib õtadi? Vertalyot dastlabki tezlik bilan necha kilometr kõp masofani uchib õtadi ?

Ответы на вопрос

Отвечает Дудка Дарина.

Ответ:

1. 1260 km

2. 1200 km

Пошаговое объяснение:

S = ν · t

1) S = ν₁·t₁ + ν₂·t₂ = 200·4+230·2 = 800+460 = 1260 km

2) S = ν₁·(t₁+t₂) = 200·6 = 1200 km