469. Velosipedchi 4 soatda 64 km yurdi. Mototsiklchi tezligi velosipedchi tezligidan 25 km/h ortiq.

3 soatda mototsiklchi qancha masofa bosib o'tadi? 470. Toshkent va Buxoro shaharlari orasidagi masofa 400 km. Avtomobilchi tezligi 80 km/h, mototsiklchi tezligi 50 km/h. Avtomobilchi Buxoroga mototsiklchidan necha soat oldin yetib keladi? 20 ball beraman ​
1 0

Ответы на вопрос

Отвечает Федорчук Максим.

Ответ:

64÷4=18

18+25=43

43×3=129

Ответ:129