Ikita avtamobil ikki shahardan bir vaqtda bir biri tomon yolga chiqdi.Birinchi avtomobil 1 soatda

90 km.,ikkinchisi esa 1 soatda 80 km. yol bosmoqda.Agar ikki shahar orasidagi masofa 1304 km. bolsa,2 soatdan keyin ular orasida necha km masofa qoldi​

Ответы на вопрос

Отвечает Иванов Дима.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

90+80=170 км\ч   скорость сближения

170*2=340 км  проедут за 2 часа

1304-340=964 км будет между ними через 2 часа

Отвечает Исмаилов Арсэн.

Ответ:

birinchi avtomobil 2soatda 180km

ikkinchisi esa 2soatda 160km

160+180=340km yol bosdi ikkala avtomobil

1304-340=964km masofa koldi