в одному супермаркеті яблук було в 5 разів більше ніж апельсинів. коли за день продали 48 кг яблук

і 5 кг апельсинів то в супермаркеті залишилося яблук на 61кг більше ніж апельсинів. скільки кілограмів яблук та апельсинів було в супермаркеті спочатку?​

Ответы на вопрос

Отвечает Добрынина Ксения.

                         Было            Стало

Яблоки              5х                5х - 48

Апельсины        х                   х - 5

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Уравнение:

5х - 48 = х - 5 + 61

5х - 48 = х + 56

5х - х = 56 + 48

4х = 104

х = 104 : 4

х = 26 (кг) - апельсины

5х = 5 · 26 = 130 (кг) - яблоки

Ответ: 130 кг яблок и 26 кг апельсинов.