Зарплату в 12000 грн робітнику підвищили спочатку на 10%,а через рік ще на 20%. На скільки

відсотків підвищилась зарплата робітника порівняно початковою.

Ответы на вопрос

Отвечает Новиков Ваня.

Ответ:

32%

Пошаговое объяснение:

Зарплату підвищили на 10%, тобто на :

12000грн -100%

     х грн - 10%

х=12000*10:100=1200 грн.

Тобто зарплата стала 12000+1200=13200 грн

Потім її підвищили на 20%:

13200 - 100%

   х    - 20%

х=13200*20:100=2640 грн

Зарплата стала 13200+2640=15840 грн

Початкова зарплата

12000 грн - 100%

15840 грн - х%

х=15840*100:12000=132%

тобто зарплата збільшилася на 32%