Акційна ціна на смартфон знизилась з 8500 грн до 7480 гр На скільки відсотків подешевшав смартфон?

Заробітна плата батька підвищилась на 8% і станови 7496 грн. Скільки заробляв тато до підвищення заробітної плати? ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА

Ответы на вопрос

Отвечает Железнова Анжела.

Ответ:

1) Смартфон подешевшав на 12%

2) До підвищення заробітної плати тато заробляв 6940,74 грн

Пошаговое объяснение:

  • Відсоткове відношення числа а до числа b можна знайти за формулою:

(1) \boxed {\bf  \frac{a}{b} \cdot 100\%}

  • Збільшення на р%:

Якщо число А збільшити на р%, то одержимо число:

(2) \boxed {\bf A\cdot (1 +  \frac{p}{100} )}

1) Акційна ціна на смартфон знизилась з 8500 грн до 7480 гр На скільки відсотків подешевшав смартфон?

Спочатку знайдемо, на скільки гривень знизилася ціна на смартфон:

8500-7480=1020 (грн)

  • Щоб знайти на скільки відсотків знизилася ціна смартфону, необхідно знайти відсоткове відношення 1020 грн до початкової ціни, тобто до 8500 грн.

Згідно формули (1) маємо:

 \dfrac{1020}{8500} \cdot 100\% =\bf 12\%

2) Заробітна плата батька підвищилась на 8% і становить 7496 грн. Скільки заробляв тато до підвищення заробітної плати?

Нехай тато заробляв х грн, тоді після підвищення заробітної плати на 8% він отримає (формула (2) ):

x \times (1 +  \frac{8}{100} )

що згідно умові становить 7496 грн.

Складаємо рівняння:

х • 1,08 = 7496

х= 7496:1,08= 6940,74 (грн)

#SPJ1