2 1/5 : (2 11/15 - 4 1/5) * (- 8/9)СРОЧНО, ОЧЕНЬ СРОЧНО​


Ответы на вопрос

Отвечает Михайлов Сергій.

Відповідь:

1 1/48*2 2/5-(9 1/6*4/15+2 5/9)*1/4=1,2

1)9 целых 1/6*4/15=55*4/6*15=11*2/3*3=22/9=2 целых 4/9

2)2целых4/9+2 целых 5/9=4 целых 9/9=5

3)1 целая 1/48*2 целых 2/5=49*12/48*5=2 целых 9/20

4)5*1/4=5/4=1 целая 1/4

5)2 целых 9/20-1 целая 1/4=2 целых 9/20-1 целая 5/20=1 целая 4/20=1 целая 1/5=1,2

Покрокове пояснення:

Отвечает Дэнилэ Данила.

Ответ:

Давайте розберемо це вираз крок за кроком.

Спочатку розрахуємо значення в дужках:

2 11/15 - 4 1/5

Для цього переведемо змішаний дріб у неправильний дріб:

2 11/15 = (2 * 15 + 11) / 15 = 41/15

4 1/5 = (4 * 5 + 1) / 5 = 21/5

Тепер віднімемо ці дроби:

41/15 - 21/5

Знаменники дробів однакові, тому ми можемо відняти їх чисельники:

(41 - 63) / 15 = -22/15

Тепер ми маємо значення в дужках: -22/15

Далі вирішимо ділення:

2 1/5 : (-22/15)

Також переведемо змішаний дріб у неправильний:

2 1/5 = (2 * 5 + 1) / 5 = 11/5

Тепер поділимо дроби:

(11/5) / (-22/15) = (11/5) * (-15/22)

Домножимо чисельники та знаменники:

(11 * -15) / (5 * 22) = -165 / 110 = -33/22

Нарешті, помножимо це значення на (-8/9):

(-33/22) * (-8/9) = (33/22) * (8/9) = (33 * 8) / (22 * 9) = 264 / 198 = 44/33

Отже, результат виразу 2 1/5 : (2 11/15 - 4 1/5) * (-8/9) дорівнює 44/33.

Пошаговое объяснение:

Давайте разберем этот выражение пошагово.

Сначала рассчитаем значение в скобках:

2 11/15 - 4 1/5

Для этого переведем смешанную дробь в неправильную:

2 11/15 = (2 * 15 + 11) / 15 = 41/15

4 1/5 = (4 * 5 + 1) / 5 = 21/5

Теперь вычтем эти дроби:

41/15 - 21/5

Знаменатели дробей одинаковые, поэтому мы можем вычесть их числители:

(41 - 63) / 15 = -22/15

Теперь у нас есть значение в скобках: -22/15

Далее решим деление:

2 1/5 : (-22/15)

Также переведем смешанную дробь в неправильную:

2 1/5 = (2 * 5 + 1) / 5 = 11/5

Теперь разделим дроби:

(11/5) / (-22/15) = (11/5) * (-15/22)

Умножим числители и знаменатели:

(11 * -15) / (5 * 22) = -165 / 110 = -33/22

Наконец, умножим это значение на (-8/9):

(-33/22) * (-8/9) = (33/22) * (8/9) = (33 * 8) / (22 * 9) = 264 / 198 = 44/33

Итак, результат выражения 2 1/5 : (2 11/15 - 4 1/5) * (-8/9) равен 44/33.