Ажей немерелерине багалары бирдей 5 кара тусти жане 4кок тусти такия сатып алды. Оларга 5841 тенге

акша толенди.Кара тусти такияларга неше тенге толенди.?Кок тустилерге ше?

Ответы на вопрос

Отвечает Лукичев Клим.

багалары бирдей такиялар болса, онда оны х саны деп аламыз.

кара тусти такия - 5х

кок тусти такия - 4х

барлыгына 5841 тенге толенди.

5х+4х=5841

9х=5841

х=5841 : 9

х = 649

кара тусти такия 5х болса, 5*649=3245 тенге толенди

кок тусти такия 4х болса, 4*649 = 2596 тенге толенди.

3245 + 2596 = 5841 тенге (Жумсалган акшасы шыкты)

Жауабы: кара тусти такия 3245 тенге турады. кок тусти такия 2596 тенге турады