Birinchi quruvchilar jamoasi tomonidan 121 ta uch xonali uy va 124 tq ikki xonali uy ta mirlandi.

Ikkinchi quruvchilar jamoasi tomonidan 145 ta uch xonali iy va 203 ta ikki xonali uy ta mirlandi Jami nechta uy ta mirlangan? ikkala quruvchilar jamoasi tomonidan jami nechta uch xonali uy ta minlangan?​

Ответы на вопрос

Отвечает Богданов Богдан.

Відповідь:

Покрокове пояснення:

121 ta uch xonali uy va 124 ta ikki xonali uy tomonidan mirlangan jami:

1213 + 1242 = 363 + 248 = 611 ta xonali

145 ta uch xonali uy va 203 ta ikki xonali uy tomonidan mirlangan jami:

1453 + 2032 = 435 + 406 = 841 ta xonali

Jami nechta uy ta mirlangan?

611 + 841 = 1452 ta uy mirlangan

Ikkala quruvchilar jamoasi tomonidan jami nechta uch xonali uy ta minlangan?

121 + 145 = 266 ta uch xonali uy ta minlangan

124 + 203 = 327 ta ikki xonali uy ta minlangan.