2х/5=х-3/2 пожалуйста очень надо на кр ​


Ответы на вопрос

Отвечает Грейсман Элла.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Щоб вирішити дане рівняння, спочатку потрібно виконати операції, що допоможуть виділити змінну “х” на одному боці рівності.

1. Перемножимо обидві сторони рівності на 5, щоб усунути дріб, що знаходиться в знаменнику у першому доданку:

2х = 5(х - 3/2)

2. Розкриваємо праву частину дужки, помноживши 5 на кожне доданок:

2x = 5x - 15/2

3. Переносимо ліву частину рівняння на праву, а праву на ліву:

2x - 5x = -15/2

-3x = -15/2

4. Розділяємо обидві частини рівняння на -3:

x = (-15/2) / (-3)

x = 2.5

Отже, розв'язком рівняння є х = 2.5.