Знайди суму всіх чисел від -46 до 50​


Ответы на вопрос

Отвечает Никифорова Настя.

Ответ:

Спочатку знайдемо суму чисел від 1 до 50, а потім віднімемо суму чисел від -46 до 0.

Сума чисел від 1 до 50:

1 + 2 + 3 + ... + 49 + 50

Можна скористатися формулою суми арифметичної прогресії:

S = (n/2)(a + l),

де S - сума, n - кількість членів, a - перший член, l - останній член.

У нашому випадку:

n = 50, a = 1, l = 50

S = (50/2)(1 + 50) = 1275

Тепер знайдемо суму чисел від -46 до 0:

-46 + (-45) + (-44) + ... + (-1) + 0

Це є арифметична прогресія з першим членом -46, кроком 1 і останнім членом 0.

S = (n/2)(a + l)

n = 47 (включаючи 0), a = -46, l = 0

S = (47/2)(-46 + 0) = -1081

Тепер щоб знайти суму всіх чисел від -46 до 50, потрібно додати суму від 1 до 50 і віднімати суму від -46 до 0:

1275 - 1081 = 194

Отже, сума всіх чисел від -46 до 50 дорівнює 194.