в арифметичній прогресії четвертий член дорівнює (n+6), а сума п'яти перших членів (5n+20) знайдіть

51-й член цієї прогресії

Ответы на вопрос

Отвечает Кудрявцева Марина.

Відповідь:

51-й член даної прогресії дорівнює n + 54 + 48d, де d - різниця прогресії.

Покрокове пояснення:

В арифметичній прогресії члени мають спільну різницю. Назвемо спільну різницю "d". Ми можемо використати четвертий член, щоб знайти спільну різницю. Четвертий доданок дорівнює (n + 6), що означає:

a₄ = a₁ + 3d

Далі ми можемо використати суму перших п’яти доданків, щоб знайти a₁. Сума перших п’яти доданків дорівнює (5n + 20), що означає:

a₁ + (a₁ + d) + (a₁ + 2d) + (a₁ + 3d) + (a₁ + 4d) = 5n + 20

Підставляючи вираз для a₄, отримуємо:

5a₁ + 10d = 5n + 20

5a₁ = 5n + 20 - 10d

a₁ = n + 4 - 2d

Тепер, коли у нас є вирази як для a₁, так і для d, ми можемо використовувати їх, щоб знайти 51-й член. n-й член арифметичної прогресії визначається як: aₙ = a₁ + (n - 1)d
Отже, 51-й член:

a₅₁ = n + 4 - 2d + 50d = n + 54 + 48d

Оскільки ми не знаємо значення n, ми не можемо знайти точне значення 51-го члена, але все одно можемо сказати, що воно буде кратним 48.