Екскурсанти можуть розміститися в човнах по 12 або по 16 у кожному. В обох випадках вільних місць

не залишиться. Скільки було екскурсантів, якщо їх більше ніж 53, але менше за 100? СРОЧНО!

Ответы на вопрос

Отвечает Дрёмин Кирилл.

Відповідь:

96 екскурсантів

Покрокове пояснення:

Потрібно знайти число , яке ділиться на 12 і на 16 , при цьому воно більше 53, але менше 100. Якщо невідоме число х , то маємо нерівність :

53 < x < 100

Знайдемо НСК ( 12; 16)

12 = 2 * 2 * 3

16 = 2 * 2 * 2 * 2

НСК ( 12; 16) = 2 * 2 * 2 * 2 * 3 = 48

За умови число яке ми шукаємо , повинно бути більшим за 53, отже 48 нам не підходить.

Наступним числом, яке буде ділитися на 12 та 16 буде :

48 * 2 = 96

Це число задовольняє нашу умову :

53 < 96 < 100

Перевіряти інші числа немає потреби , бо вони будуть більші за 100.

Отже, екскурсантів було 96 чоловік.