31. Площа рівнобічної трапеції ABCD дорівнює 48 см². Висота тра- пеції дорівнює 4√3 см, бічна

сторона — 5√3 см. Бічні сторони AB і CD продовжено до перетину в точці О. Знайдіть площу трикутника AOD (у см²). Даю 15 балів!

Ответы на вопрос

Отвечает Лягина Леся.

Відповідь: Для вирішення цього завдання можна скористатися властивістю рівнобічної трапеції, згідно з якою середній перпендикуляр до основи трапеції дорівнює половині суми довжин основ.

У нашому випадку, оскільки ми маємо рівнобічну трапецію, основи AB і CD рівні між собою. Тому середній перпендикуляр до основи буде проходити через середину відрізка AB і матиме довжину, рівну половині довжини бічної сторони.

Оскільки бічна сторона трапеції дорівнює 5√3 см, то середній перпендикуляр до основи має довжину 5√3 / 2 = (5/2)√3 см.

Знаходимо площу трапеції за формулою: площа = ((сума основ) * висота) / 2.

У нашому випадку площа рівнобічної трапеції ABCD дорівнює 48 см², висота дорівнює 4√3 см, а сума основ (AB + CD) дорівнює 2 * (5√3 / 2) = 5√3 см.

Підставляємо відомі значення у формулу:

48 = (5√3 * 4√3) / 2.

Спрощуємо вираз:

48 = 20 * 3,

48 = 60.

Отже, умова задачі невірна, оскільки отримане рівняння 48 = 60 є невірним.

Покрокове пояснення: