СРОЧНО Діагональ осьового перерізу циліндра 13 см, висота 5 см. Знайти площу повної поверхні

циліндра.

Ответы на вопрос

Отвечает Балыкин Сергей.

Розглянемо основу циліндра, яка є колом радіусом 6,5 см (половина діагоналі основи). Тому площа основи дорівнює S_осн = πr^2 = π(6,5)^2 ≈ 132,73 см^2.

Також потрібно знайти площу бічної поверхні циліндра. Її можна знайти за формулою S_біч = 2πrh, де h - висота циліндра, а r - радіус основи. Підставляючи значення, отримуємо: S_біч = 2π(6,5)(5) ≈ 204,2 см^2.

Таким чином, площа повної поверхні циліндра дорівнює: S = 2S_осн + S_біч = 2(132,73) + 204,2 ≈ 469,66 см^2.

Відповідь: 469,66 см^2.