У першому баку було 120 л води, а в другому - 102 л. Щохвилини з першого бака виливається 5 л води,

а з другого 7 л. Через скільки хвилин у першому баку води залишиться в 1,5 рази більше, ніж у другому?​

Ответы на вопрос

Отвечает Эберляин Бодя.

Відповідь:

Через 6 хвилин у першому баку води залишиться в 1,5 рази більше, ніж у другому?.

Покрокове пояснення:

Позначимо як Х - кількість хвилин, по закінченні яких у першому баку води залишиться в 1,5 рази більше, ніж у другому.

Щохвилини з першого бака виливається 5 л води, а з другого 7 л. Таким чином через Х хвилин з першого бака вильється 5Х л води, а з другого 7Х л. Відповідно у першому баку залишиться ( 120 - 5Х ) л води, а в другому ( 102 - 7Х ) л. Маємо рівняння:

120 - 5Х = 1,5 × ( 102 - 7Х )

120 - 5Х = 153 - 10,5Х

10,5Х - 5Х = 153 - 120

5,5Х = 33

Х = 33 / 5,5 = 6 хвилин.