СРОЧНО!!! СТАВЛЮ 40 БАЛЛОВ, ПОЖАЛУЙСТА, С ОБЪЯСНЕНИЕМ Відстань від дому до школи Петро проходить

пішки за третину години, а на велосипеді проїжджає за 8 хв. На якій відстані від школи він живе, якщо його швидкість на велосипеді на 9 км/год більше, чим швидкість пішки?

Ответы на вопрос

Отвечает Журавлева Екатерина.
Для розв'язання цієї задачі, спочатку необхідно знайти швидкість Петра якщо він йде пішки та коли їде на велосипеді. Позначимо відстань від дому до школи як "d".

Швидкість Петра, коли він йде пішки:
v₁ = d / (1/3) = 3d км/год

Швидкість Петра, коли він їде на велосипеді:
v₂ = d / (8/60) = 7.5d км/год

За умовою задачі, швидкість на велосипеді на 9 км/год більше, ніж швидкість пішки. Тому:

v₂ = v₁ + 9

Замінимо значення швидкостей в цій формулі:

7.5d = 3d + 9

Розв'язавши це рівняння, отримаємо:

4.5d = 9

d = 2

Отже, Петро живе від школи на відстані 2 км.