№ 4. На пошиття 1 плаття та 3 костюмів пішло 9 метрів тканини, а на 2 плаття та 5костюмів - 16

метрів. Скільки тканини треба для одного плаття і скільки для одного костюма?​

Ответы на вопрос

Отвечает Саликова Алина.

Ответ:

Для пошиття одного плаття необхідно 3 метри тканини, а для одного костюма - 2 метри.

Пошаговое объяснение:

На пошиття 1 плаття та 3 костюмів пішло 9 метрів тканини, а на 2 плаття та 5костюмів - 16 метрів. Скільки тканини треба для одного плаття і скільки для одного костюма?

Позначимо через x кількість тканини, яка потрібна для пошиття одного плаття, а через y - кількість тканини, необхідна для пошиття одного костюма.

За умовою задачі маємо систему рівнянь:

\begin{cases}x + 3y=9\\2x+5y=16\end{cases}

\begin{cases}x = 9 -  3y\\2(9 - 3y)+5y=16\end{cases}

Розв'яжемо друге рівняння:

18-6у+5у=16

-у=-2

у=2

Тоді:

х=9-3•2=9-6=3

Отже, для пошиття одного плаття необхідно 3 метри тканини, а для одного костюма - 2 метри.

#SPJ1