у циліндрі проведено переріз який паралельний його осі та віддалений від неї на 3 см. Діагональ

перерізу дорівнює 16 і утворює з площиною основи циліндра 60 . знайдіть радіус основи. 50 ваша хто зробить ​треба срочно

Ответы на вопрос

Отвечает Дерив Сергей.

Відповідь:Давайте розглянемо дану задачу. Нехай r буде радіусом основи циліндра.

Зауважимо, що діагональ перерізу утворює прямокутний трикутник з площиною основи циліндра. Отже, можемо скористатися теоремою Піфагора для знаходження довжини другої сторони прямокутного трикутника.

За теоремою Піфагора:

діагональ^2 = сторона1^2 + сторона2^2

У нашому випадку:

16^2 = r^2 + (r + 3)^2

Розкриваємо квадрати:

256 = r^2 + r^2 + 6r + 9

Об'єднуємо подібні члени:

2r^2 + 6r - 247 = 0

Залишається розв'язати це квадратне рівняння для знаходження значення r. Можемо скористатися формулою квадратного кореня:

r = (-b ± √(b^2 - 4ac)) / (2a)

В нашому випадку:

a = 2, b = 6, c = -247

Підставляємо ці значення в формулу і розв'язуємо:

r = (-6 ± √(6^2 - 4 * 2 * -247)) / (2 * 2)

r = (-6 ± √(36 + 1976)) / 4

r = (-6 ± √2012) / 4

Зауважте, що ми отримаємо два можливі значення для r. Вибираємо позитивне значення, оскільки радіус не може бути від'ємним:

r = (-6 + √2012) / 4

Отже, радіус основи циліндра дорівнює (-6 + √2012) / 4. Це приблизно 3.78 см.

Покрокове пояснення: