Из пункта а выехал автомобиль через 10минут в догонку к нему из пункта а выехал второй автомобиль

ещё через 40 мин второй автомобиль догнал первый. Если бы скорость второго была меньше на 6 км ч то он мог догнать первый автомобиль только через 1 час. Найдите скорость автомобилейНадо решить через систему уравнений с двумя переменными где х это скорость 1ого автомобиля а у скорость 2 автомобиля​

Ответы на вопрос

Отвечает Ивтушенко Мария-Ивановна.

Ответ:

Позначимо швидкість першого автомобіля як х і швидкість другого автомобіля як у.

За умовою, перший автомобіль їхав протягом 10 хвилин, тобто перше відрізок часу, і другий автомобіль їхав протягом 40 хвилин, тобто другий відрізок часу.

Під час першого відрізку часу перший автомобіль подолав відстань зі швидкістю х.

Під час другого відрізку часу другий автомобіль подолав відстань зі швидкістю у.

За умовою, другий автомобіль догнав перший автомобіль. Це означає, що обидва автомобілі подолали однакову відстань.

Запишемо рівняння відстаней:

10х = 40у

За другою умовою, якби швидкість другого автомобіля була меншою на 6 км/год, то він догнав би перший автомобіль через 1 годину. Тобто, відстань, яку подолав кожен автомобіль за цей час, також однакова.

Запишемо ще одне рівняння відстаней:

1(х - 6) = 1у

Отримали систему рівнянь:

10х = 40у

х - 6 = у

Розв'яжемо цю систему рівнянь, шляхом знаходження значень х і у.

Застосуємо метод підстановок. З першого рівняння отримуємо х = 4у. Підставимо це значення в друге рівняння:

4у - 6 = у

3у = 6

у = 2

Підставимо значення у в перше рівняння:

10х = 40 * 2

10х = 80

х = 8

Отже, швидкість першого автомобіля дорівнює 8 км/год, а швидкість другого автомобіля дорівнює 2 км/год.