. У школі є 3 шості класи. У 6-А класі навчається 30% усіх шестикласників, у 6-Б — в 1,2 раза

більше, ніж у 6-А, а в 6-В — 34 учні. Скільки всього шестикласників у школі?

Ответы на вопрос

Отвечает Калач Антон.

Нехай х буде кількість всіх шестикласників:

6-А - 0.3х

6-Б - 0.3х*1.2

6-В - 34

Складаємо рівняння та розв'язуємо його:

0.3x + 0.3x \times 1.2  + 34 = x

0.3x + 0.36x + 34 = x

0.66x + 34 = x

0.66x - x = 34

 - 0.34x = 34

 - x = 34 \div 0.34

 - x = 100

Відповідь: у школі 100 шестикласників.