СРОЧНО, ДАМ 30 БАЛОВ 4. Розкладіть на множники тричлен, виділивши попередньо квадрат двочлена: 1)

а²+2а - 8; 2) с²– 6с + 5; 3) у²+12у + 11; 4) х²– 4х - 5. 5. Відомо, що а + Ь = 5, аЬ = 4. Знайдіть значення виразу: 1 ) а²Ь + аЬ² 2 ) а²+ Ь² 3 ) а³+ Ь3

Ответы на вопрос

Отвечает Стрюкова Аня.

Ответ:1) a²+2a-8 = (a+4)(a-2)

2) c²-6c+5 = (c-5)(c-1)

3) y²+12y+11 = (y+11)(y+1)

4) x²-4x-5 = (x-5)(x+1)

Далі:

1) а²Ь + аЬ² = аЬ(а+Ь) = 4(5) = 20

2) а²+ Ь² = (а+Ь)² - 2аЬ = 25-8 = 17

3) а³+ Ь³ = (а+Ь)(а²-аЬ+Ь²) = 5(9) = 45

Пошаговое объяснение: