Складіть рівняння до задачі: Син у 4 рази молодший від батька. Скільки років батькові,якщо він

старший за сина на 27 років. Вік сина позначте х.

Ответы на вопрос

Отвечает Исламова Альбина.

Ответ: Ниже

Пошаговое объяснение:

Нехай вік сина дорівнює х років. Тоді вік батька дорівнює 4х років, оскільки батько старший від сина у 4 рази.

За умовою задачі, батько старший за сина на 27 років. Отже, ми можемо записати рівняння:

4х - х = 27

Скорочуючи подібні доданки, маємо:

3х = 27

Розділивши обидві частини рівняння на 3, отримуємо:

х = 9

Отже, вік сина дорівнює 9 рокам, а вік батька дорівнює 4х = 4 · 9 = 36 рокам.

Отвечает Шевцова Карина.
Нехай вік батька позначається y.

За умовою задачі, син у 4 рази молодший від батька:

x = y/4

Також з умови задачі відомо, що батько старший за сина на 27 років:

y = x + 27

Підставляємо перше рівняння у друге:

y = (y/4) + 27

Можемо переписати це рівняння у вигляді:

4y = y + 108

3y = 108

y = 36

Отже, батькові 36 років.