У селі довгожителів син запитав, скільки років батькові. Батько відповів: Мені зараз стільки років,

скільки буде тобі, коли твій син, який молодший за тебе на 20 років, стане вдвічі старший, ніж ти зараз, і вдвічи молодший, ніж стану тоді я. Скільки ж років батькові?

Ответы на вопрос

Отвечает Григорьева Ирина.

Ответ:

100 лет отцу

Пошаговое объяснение:

пусть  a отец. b  сын, c  внук. x количество прошедших лет

b-c=20

(с+20)*2=(a+x)/2

c+x=2b

a+x=4b

a=b+20+c+20

b=c+20

a=c+20+20+c+20

a=2c+60

(с+20)*2=4b/2

2c+40=2b

2c+40=c+x

2c-c+40=x

x=c+40

(c+20)*2=(2c+60+c+40)/2

2c+40=(3c+100)/2

2c+40=1,5c+50

2c-1,5c=50-40

0,5c=10

c=10/0,5

c=20 лет внуку

a=2*20+60=100 лет отцу

b=20+20=40 лет сыну

х=20+40=60 лет пройдёт

проверка:

20+60=80 лет внуку станет что в 2 раза больше чем щас сыну

100+60=160 лет отцу станет что в 2 раза больше чем станет внуку