Задача . Зібрали 762 кг овочів: картоплі, капусти і моркви, причому картоплі зібрали в 3 рази

більше, ніж моркви, а капусти — на 177 кг більше, ніж моркви. Скільки зібрали кілограмів овочів кожного виду? Ось це вам на допомогу!!!!! Схема розв’язування задач за допомогою рівнянь: Уважно декілька разів прочитати і вивчити умову задачі. 1.Зробити скорочений запис або таблицю умови задачі. 2.Позначити за х одну з невідомих величин (меншу), виходячи із запитання задачі. 3. Виразити всі інші невідомі величини через х. 4.Скласти рівняння. 5.Розв'язати це рівняння і перевірити знайдені корені рівняння на відповідність умові задачі (повертаємось до позначених невідомих величин).

Ответы на вопрос

Отвечает Будякова Анастасия.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Зібрали 762 кг овочів: картоплі, капусти і моркви, причому картоплі зібрали в 3 рази більше, ніж моркви, а капусти — на 177 кг більше, ніж моркви. Скільки зібрали кілограмів овочів кожного виду?

Скорочений запис або таблиця умови задачі:

Овочі Кількість, кг

Картопля 3x

Капуста x + 177

Морква x

Всього 762
Позначаємо невідому величину:

Нехай кількість моркви, зібраної на полях, дорівнює х кілограмам.

Виразити всі інші невідомі величини через х:

Кількість картоплі, зібраної на полях, дорівнює 3х кілограмам.

Кількість капусти, зібраної на полях, дорівнює (х + 177) кілограмам.

Всього зібрано 762 кг овочів: 3х + (х + 177) + х = 762.

Складаємо рівняння:

5х + 177 = 762

5х = 585

х = 117

Перевіряємо знайдене значення, підставляючи його в рівняння:

3х + (х + 177) + х = 762

3·117 + (117 + 177) + 117 = 351 + 294 + 117 = 762

Отже, зібрали 351 кг картоплі, 294 кг капусти та 117 кг моркви.