4 5/6 - (- 8 1/12) - 10 1/3 Знайдіть значення виразу: Впишіть відповідь. помогите пожалуйста очень

срочно даю 20 балов ​

Ответы на вопрос

Отвечает Гавричков Ярослав.

Ответ:

Перш за все, ми можемо привести всі дроби до спільного знаменника. Спільним знаменником може бути, наприклад, добуток знаменників усіх трьох дробів:

4 5/6 = (4 × 6 + 5) / 6 = 29 / 6

-8 1/12 = (-8 × 12 + 1) / 12 = -95 / 12

10 1/3 = (10 × 3 + 1) / 3 = 31 / 3

Тепер можемо скласти всі три дроби:

29 / 6 - (-95 / 12) - 31 / 3

= 29 / 6 + 95 / 12 - 31 / 3 (від'ємне число перед дужками можна змінити на додатнє, змінивши знаки всередині дужок)

= (2 × 29 + 29) / 12 + (2 × 95 - 31 × 4) / 12 (зведення дробів до спільного знаменника)

= 87 / 12 - 3 / 12

= 84 / 12

= 7

Отже, вираз дорівнює 7.