Визначити суму заробітної плати за день працівнику рослинництва, якщо він виконував підбирання

картоплі за комбайном. При нормі 5 га він виконав 6 га, розцінка за норму 50 грн. Заробітна плата =

Ответы на вопрос

Отвечает Легка Марія.

Відповідь:

60 грн за 6 га.

Покрокове пояснення:

Норма працівника - 5 га. За норму він отримує 50 грн.

Аби полічити скільки працівник отримає за 6 га необхідно знайти розцінку за 1 га. Можемо зробити це за допомогою пропорції:

5 га - 50 грн;

1 га - х грн.

x = \frac{50*1}{5} = 10 грн - отримує працівник за 1 га.

Тепер ми можемо знайти суму заробітної плати працівника за 6 га:

Сума за 1 га * кількість га що зробив працівник = 10 * 6 = 60 грн.