1. В правильній чотирикутній піраміді SABCD точка O - центр основи, S- вершина, SO = 8 см, BD-30

см. Знайдіть бічне ребро SA. 2. В правильній трикутній піраміді SABC точка М середина ребра AB, S - вершина. Відомо, що ВС = 6 см, а SM= 12 см. Знайдіть площу бічної поверхні піраміди. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Βишняков Γеоргий.

2)В правильній трикутній піраміді всі бічні грані рівні трикутникам, що мають спільну вершину, тому для того, щоб знайти площу бічної поверхні, нам потрібно знайти площу однієї з таких граней і помножити її на кількість бічних граней (в правильній чотирикутній піраміді всього 4 таких грані).

За теоремою Піфагора в трикутнику БСМ можна знайти сторону СМ:

SM^2 = BM^2 + BS^2

SM^2 = (AB/2)^2 + BS^2 (AB/2 - тому що BM є серединним перпендикуляром до СМ, і в правильному трикутнику BM = AB/2)

144 = (AB/2)^2 + BS^2

Також ми можемо вважати, що величини BM і BS дорівнюють відповідно одній третині і одній шостій від СА (S - вершина):

BM = AB/2 = CA/6

BS = SA/6

Тоді, підставляючи ці значення в попереднє рівняння, маємо:

144 = (CA/12)^2 + (SA/6)^2

CA^2 + 4SA^2 = 10368        (помножили обидві частини на 144)

Тепер ми можемо знайти бічну сторону СА:

CA = √(10368/5) = 48

Площа трикутника САВ:

S = (AB * SV)/2 = (CA * SV)/2 = (48 * 12)/2 = 288

Таким чином, площа бічної поверхні піраміди SABC:

S = 4S = 4*288 = 1152 (см^2)

1)Позначимо через M центр медіани основи AB. Тоді M-середина AB і OM=1/3*OS=8/3 см (за правилом про те, що в правильній піраміді медіана пласкості основи ділить висоту на 3 частини).

Також з відомих нам даних випливає, що BM=DM=1/2*BD=15 см (в правильній чотирикутній піраміді медіани, що сполучають середини протилежних сторін чотирикутника основи, мають однакову довжину і ділять їх площину на чотири ідентичних частини).

Але тоді в правильному трикутнику OMB можна знайти довжину ОВ-катета, використовуючи теорему Піфагора:

OM^2 + BM^2 = OB^2

(8/3)^2 + 15^2 = OB^2

OB = √(256/9 + 225) = √(256+2025)/3 = √2281/3 = (3/√3)*√2281/3 = (3/√3)*13

Поділимо ОВ пополам і отримаємо бічне ребро трикутника ОАD (вказаної умовою піраміди):

AD = (1/2)*OB = (3/2)*(3/√3)*13=9√3 см

Так як трикутник ОАD - правильний і прямокутній, то відомо, що бічне ребро піраміди SABCD дорівнює √(AD^2 + SA^2).

Оскільки нам відомо, що BD = AB√2, то ми можемо вважати АВ = BD/√2.

Тоді площа трикутника SAB дорівнює:

S = (AB * SA * sin(60))/2 = (AB * SA * √3)/4

А площа трикутника ОАД:

S' = (AD * OA)/2 = (AD * OB/2) = (9√3*(3/2)*13)/(2√3) = 58,5 см^2

Прирівняємо значення площ двох трикутників:

S = S'

(AB * SA * √3)/4 = 58,5

АВ = BD/√2 = (AB*√2)/2

Отримаємо систему рівнянь для знаходження бічного ребра SA:

AB^2 + AD^2 = SA^2

AB * SA * √3 = 234

AB = SA/√2

Підставляємо друге рівняння в перше:

(SA/√2)^2 + (9√3)^2 = SA^2

SA^2/2 + 243 = SA^2

SA^2/2 = 243

SA^2 = 486

SA = √486 = 9√54

SA = 9√(3*2^2*3^2) = 18√3 см

Отже, бічне ребро SA дорівнює 18√3 см.