Найди площадь и периметр прямоугольника со сторонами 3 м и 1 м 8 дм.


Ответы на вопрос

Отвечает Шлычков Демьян.

Ответ:

Спочатку потрібно визначити, яка з двох сторін є довжиною, а яка - шириною. Зазвичай довша сторона називається довжиною, а коротша - шириною.

Оскільки не зрозуміло, яка сторона є довжиною і яка шириною, то варто розглянути обидва варіанти і розрахувати площу та периметр для кожного випадку.

Варіант 1: довжина = 3 м, ширина = 1 м 0,8 м

Площа прямокутника:

S = довжина x ширина = 3 м x 1 м 0,8 м = 3 м² + 0,8 м² = 3,8 м²

Периметр прямокутника:

P = 2 x (довжина + ширина) = 2 x (3 м + 1 м 0,8 м) = 2 x 4 м 0,8 м = 8 м 1,6 м

Варіант 2: довжина = 1 м 0,8 м, ширина = 3 м

Площа прямокутника:

S = довжина x ширина = 1 м 0,8 м x 3 м = 3 м² + 0,24 м² = 3,24 м²

Периметр прямокутника:

P = 2 x (довжина + ширина) = 2 x (1 м 0,8 м + 3 м) = 2 x 4 м 0,8 м = 8 м 1,6 м

Отже, площа прямокутника може бути 3,8 м² або 3,24 м², а периметр - 8 м 1,6 м у обох випадках, залежно від того, яку сторону вибрати як довжину, а яку - ширину