В площині α знаходиться фігура, з точки М до вершини С даної фігури проведено похилу, вершина

якої збігається з вершиною В. Знайти кут між похилою та проєкцією даної фігури. Якщо МС рівна з більшою діагоналлю даної фігури. Фігура: прямокутна трапеція, більша основи якої 7, а кут між діагоналлю та більшою основою 60 градусів.

Ответы на вопрос

Отвечает Иванов Дима.

Відповідь:приблизно 33.4

Покрокове пояснення:

Спочатку зобразимо задану фігуру. Нехай А і В - основи трапеції, С і D - її вершини. Нехай MD = AB = 7, кут BAD = 60 градусів. Тоді можна знайти значення інших сторін трапеції:

За теоремою косинусів в трикутнику ABD знаходимо:

BD^2 = AB^2 + AD^2 - 2(AB)(AD)cos(BAD) = 7^2 + 5^2 - 2(7)(5)cos(60°) = 19

Тепер знаходимо кут BCD, використовуючи теорему синусів в трикутнику BCD:

sin(BCD) = BD/BC = sqrt(19)/10

BCD = arcsin(sqrt(19)/10) ≈ 55.3°

Також за теоремою синусів можна знайти довжину BC:

sin(60°) = AB/BC

BC = AB/sin(60°) = 7/sqrt(3)

Тепер можна знайти висоту трапеції з теореми Піфагора в трикутнику BMC:

MC^2 = MB^2 + BC^2

h = MC = sqrt(MB^2 + BC^2) = sqrt((7/2)^2 + (7/sqrt(3))^2) ≈ 5.416

За теоремою синусів можна знайти кут між похилою і проєкцією на площину α:

sin(кут) = MC/MD = sqrt(19)/14

кут = arcsin(sqrt(19)/14) ≈ 33.4°

Отже, кут між похилою та проєкцією фігури на площину α становить близько 33.4 градусів.