Катер рухався 4 години за течією та 5 годин проти течії річки. Власна швидкість катера – 18 км/год.

Який шлях подолав катер, якщо швидкість течії – 3 км/год.

Ответы на вопрос

Отвечает Губарев Олег.

Ответ: 1) 18+3=21 (км/год)-швідкістю катера за течією

2) 21•4=84 (км)- за течією 3) 18-3=15 (км/год)- швідкість катера проти течеї 4) 15•5=35 (км)- проти течеї

Пошаговое объяснение: ;)

Отвечает Глебов Данил.

Відповідь:

Для вирішення цієї задачі можна використовувати формулу швидкості, відстані і часу:

Відстань = Швидкість × Час.

Спершу визначимо швидкість катера відносно води (без урахування течії):

Швидкість катера = 18 км/год.

Тепер врахуємо течію. Швидкість течії дорівнює 3 км/год.

Коли катер рухався за течією, його швидкість дорівнює сумі швидкості катера і швидкості течії:

Швидкість за течією = Швидкість катера + Швидкість течії = 18 км/год + 3 км/год = 21 км/год.

Коли катер рухався проти течії, його швидкість дорівнює різниці між швидкістю катера і швидкістю течії:

Швидкість проти течії = Швидкість катера - Швидкість течії = 18 км/год - 3 км/год = 15 км/год.

Тепер можемо обчислити відстань, подолану катером в кожному з випадків:

1. Шлях, подоланий за течією: Відстань = Швидкість за течією × Час = 21 км/год × 4 години = 84 км.

2. Шлях, подоланий проти течії: Відстань = Швидкість проти течії × Час = 15 км/год × 5 годин = 75 км.

Отже, катер подолав 84 км за течією та 75 км проти течії річки, загальний шлях, подоланий катером, дорівнює 84 км + 75 км = 159 км.