11. Андрій, Тарас і Сергій разом купили м'яч. Андрiй заплатив 7/16 від вартості м'яча. Тарас 8/15

решти, а Сергій - 126 грн. Скільки коштував м'яч? -​

Ответы на вопрос

Отвечает Волк Лена.

Ответ:

Нехай x - це вартість м'яча.

За умовою маємо такі рівняння:

Андрій заплатив 7/16 від вартості м'яча, тобто (7/16) * x.

Тарас заплатив 8/15 решти, тобто (8/15) * (x - (7/16) * x).

Знаючи, що Сергій заплатив 126 грн, ми можемо записати:

Сергій заплатив 126 грн, тобто Сергій = 126.

Зараз нам потрібно розв'язати систему рівнянь:

(7/16) * x + (8/15) * (x - (7/16) * x) = 126.

Далі виконуємо обчислення:

(7/16) * x + (8/15) * (15/16) * x = 126.

Знаходження спільного знаменника:

(7/16) * x + (8/16) * x = 126.

Зведення дробів до спільного знаменника:

(15/16) * x = 126.

Помножимо обидва боки на 16/15 для виразу x:

x = (126 * 16) / 15.

x = 1344 / 15.

x = 89.6.

Отже, вартість м'яча становить 89.6 грн.

Пошаговое объяснение: