Є 5 мішків з золотом але один мішок з фальшивими монетами. У кожному мішку різна кількість монет.

Одна справжня монета 10 грам, фальшива "11" грам. Як одним зважуванням визначити де фальшивий мішок? Срочнооооо. ДАЮ 20 БАЛОВ

Ответы на вопрос

Отвечает Котова Лена.

Відповідь:

Дивись пояснення.

Покрокове пояснення:

1) Пронумеруємо мішки цифрами від одного до п'яти.

2) Візьмемо з першого мішка одну монету, з другого - дві монети, з третього - три монети, з четвертого - чотири монети, а з п'ятого - п'ять монет.

3) Зважуванням визначаємо сумарну масу всіх відібраних монет:

М = 1 × m₁ + 2 × m₂ + 3 × m₃ + 4 × m₄ + 5 × m₅ ( 1 )

де m₁, m₂, m₃, m₄ та m₅ - вага однієї монети у 1, 2, 3, 4 та 5 мішках відповідно.

4) Аналіз зважування:

Якщо у всіх мішках були лише справжні монети вагою у 10 грам ( m₁ = m₂ = m₃ = m₄ = m₅ = 10 ), то ми отримали би сумарну вагу:

М = 1 × 10 + 2 × 10 + 3 × 10 + 4 × 10 + 5 × 10 = 10 + 20 + 30 + 40 + 50 = 150 грамів.

Зверніть увагу на останню цифру у сумарній вазі - це нуль ( 0 ).

Якщо у якомусь з мішків вага однієї монети буде не 10, а 11 грамів, то остання цифра у сумарній вазі буде відрізнятися від нуля на цифру, що вкаже нам на номер мішка.

З формули ( 1 ) видно, що якщо фальшиві монети знаходяться у першому мішку, то ми отримаємо сумарну вагу, що буде більшою за нормальну ( 150 грамів ) на один грам.

М1 = 1 × 11 + 2 × 10 + 3 × 10 + 4 × 10 + 5 × 10 = 11 + 20 + 30 + 40 + 50 = 151 грам.

Віднімаючи отриману вагу від нормальної отримаємо номер мішка.

М1 - М = 151 - 150 = 1

Аналогічно для інших мішків:

М2 = 1 × 10 + 2 × 11 + 3 × 10 + 4 × 10 + 5 × 10 = 11 + 22 + 30 + 40 + 50 = 152 грами.

М2 - М = 152 - 150 = 2

М3 = 1 × 10 + 2 × 10 + 3 × 11 + 4 × 10 + 5 × 10 = 11 + 20 + 33 + 40 + 50 = 153 грами.

М3 - М = 153 - 150 = 3

М4 = 1 × 10 + 2 × 10 + 3 × 10 + 4 × 11 + 5 × 10 = 11 + 20 + 30 + 44 + 50 = 154 грами.

М4 - М = 154 - 150 = 4

М5 = 1 × 10 + 2 × 10 + 3 × 10 + 4 × 10 + 5 × 11 = 11 + 20 + 30 + 40 + 55 = 155 грам.

М5 - М = 155 - 150 = 5