Басейн наповнюється через першу трубу за 6години,а через другу-за8.Яку частину басейну залишится

наповнити після щодночасної роботи двух труб протягом 2годин?

Ответы на вопрос

Отвечает Матчанов Игорь.

Відповідь:

Для вирішення цього завдання, спочатку визначимо, яку частину басейну може наповнити кожна труба за годину.

Перша труба наповнює басейн за 6 годин, тому за одну годину вона наповнить 1/6 басейну.

Друга труба наповнює басейн за 8 годин, тому за одну годину вона наповнить 1/8 басейну.

Тепер розглянемо, скільки часу працюватимуть обидві труби разом, тобто 2 години.

Під час цих 2 годин обидві труби працюватимуть одночасно. Тому ми можемо додати їх робочі швидкості, щоб знайти загальну швидкість наповнення басейну:

1/6 + 1/8 = (4/24) + (3/24) = 7/24.

Отже, обидві труби разом можуть наповнити 7/24 басейну за годину.

За 2 години вони наповнять: (7/24) * 2 = 14/24.

Тепер, щоб визначити, яку частину басейну залишиться наповнити, віднімемо цю кількість від 1 (бо 1 означає, що басейн повністю наповнений):

1 - 14/24 = 10/24.

Отже, після 2 годин роботи обох труб залишиться наповнити 10/24 басейну, що можна спростити до 5/12 басейну.

Покрокове пояснення: