(x+2a)⁴ көпмүшесінің x³ коэффициенті?​


Ответы на вопрос

Отвечает Немцева Мария.

Ответ:

(x + 2a)⁴ көпмүшесінің x³ коэффициентін табу үшін біз биномды үлгімен ашықтама жасаймыз:(x + 2a)⁴ = C(4, 3) * (x)³ * (2a)¹,Бұлды табу үшін "C(4, 3)" биномиальды сомасын табамыз. "C(4, 3)" - бұл 4-тан 3-ге қанша уақыт тарапты бөлуге болады. Биномиальды сома үшін следующий формула пайдаланылады:C(n, k) = n! / (k! * (n - k)!)Бұларды енгізгенде:C(4, 3) = 4! / (3! * (4 - 3)!) = (4 * 3 * 2 * 1) / ((3 * 2 * 1) * 1) = 4.Сондықтан, x³ көэффициенті:4 * (x)³ * (2a)¹ = 4 * x³ * 2a = 8ax³.Сонымен қоюдан, (x + 2a)⁴ көпмүшесінің x³ коэффициенті 8a болады.

Пошаговое объяснение:....