на математичному турнірі учасникам було запропоновано розв'язати 12 задач. За кожну правильно

розв'язану задачу нараховували 5 балів, а за нерозв'язану- знімали 3 бали. Скільки задач розв'язав правильно учень, який отримав у підсумку 36 балів?​

Ответы на вопрос

Отвечает Хорина Анюта.

Ответ: Розв'язав 3 задач правильно

Пошаговое объяснение:

Для розв'язання цієї задачі можна використати систему рівнянь. Позначимо через х кількість правильно розв'язаних задач, а через у - кількість нерозв'язаних задач. Згідно умови маємо такі рівняння:

5x - 3у = 36

x + у = 12

Можемо використати метод елімінації для знаходження значення змінних x та у. Розв'яжемо цю систему рівнянь для знаходження значення x:

(5x - 3у) / 5 = 36 / 5

x - (3/5)у = 36 / 5

x = (36/5) + (3/5)у

Підставимо значення x в друге рівняння:

(36/5) + (3/5)у + у = 12

(36 + 3у + 5у) / 5 = 12

(8у + 36) / 5 = 12

8у + 36 = 60

8у = 24

у = 3

Отримали, що учень розв'язав 3 задачі правильно.