Середнє арифметичне десяти чисел дорівнює 8, а середнє арифметичне дев'яти з них дорівнює 7 5/6.

Чому дорівнює десяте число?​

Ответы на вопрос

Отвечает Панова Алёна.

Я позначу суму всіх десяти чисел як S, а десяте число – як x.

Маємо:

S/10 = 8

Звідси знайду загальну суму всіх десяти чисел S:

S=10*8 = 80

Також маємо:

S/9 = 7⅚

Звідси знайду суму дев'яти чисел:

S = 9*7⅚ = 70,5

Тепер, щоб знайти десяте число, відніму суму дев'яти чисел від загальної суми:

x = S-70,5 = 80-70,5 = 9,5

Відповідь: 9,5.

Отвечает Чуприн Константин.

Ответ:

9 1/2

Пошаговое объяснение:

1) 10 * 8 = 80 — сумма десяти чисел

2) 9 * 7 5/6 = 9 * 47/6 = 3 * 47/2 = 141/2 = 70 1/2 — сумма 9 чисел

3) 80 - 70 1/2 = 79 2/2 - 70 1/2 = 9 1/2 — равно десятое число