Розв'язати рiвняння: x * 2 1/7 = 3 2/21


Ответы на вопрос

Отвечает Хлиста Марта.

Ответ:

Для розв'язання цього рівняння, спростимо вирази з дробами:

x * 2 1/7 = 3 2/21

Спочатку переведемо змішаний дріб 2 1/7 в неправильний дріб:

2 1/7 = (2 * 7 + 1) / 7 = 15/7

Отже, маємо:

x * (15/7) = 3 2/21

Тепер переведемо 3 2/21 в неправильний дріб:

3 2/21 = (3 * 21 + 2) / 21 = 65/21

Отже, рівняння стає:

x * (15/7) = 65/21

Для знаходження значення x, помножимо обидві сторони на обернене значення (7/15) дробу (15/7):

x = (65/21) * (7/15)

x = (65/3) * (1/5)

x = 13/3

Отже, розв'язком рівняння x * 2 1/7 = 3 2/21 є x = 13/3.