Знайди НСД чисел 346 і 155


Ответы на вопрос

Отвечает Гулько Аліна.

Ответ:

Щоб знайти найбільший спільний дільник (НСД) чисел 346 і 155, скористаємося алгоритмом Евкліда.

1. Спочатку поділимо більше число на менше:

346 ÷ 155 = 2 (з залишком 36).

2. Тепер поділимо менше число (155) на отриманий залишок (36):

155 ÷ 36 = 4 (з залишком 11).

3. Повторимо операцію, поділивши 36 на 11:

36 ÷ 11 = 3 (з залишком 3).

4. Наостанок поділимо 11 на залишок 3:

11 ÷ 3 = 3 (з залишком 2).

5. Тепер, коли залишились два ненульових залишки (3 і 2), візьмемо залишок 3 і поділимо його на залишок 2:

3 ÷ 2 = 1 (з залишком 1).

6. Тепер залишок 2 ділиться на залишок 1:

2 ÷ 1 = 2 (з залишком 0).

Коли залишок стає нулем, ми досягли НСД. У цьому випадку, НСД чисел 346 і 155 дорівнює 1.

Отже, НСД(346, 155) = 1.