if a uniformly developed tree is of 22.5 kg at height 9m what will be its height when it will be og

45000gram​

Ответы на вопрос

Отвечает Орехова Ангелика.

1)45000(gram)-45(kg)

2)22.5÷9=2.5

3)45÷2.5=18(m)

Answer:18(m)