№ 1. Ділянку чотирикутної форми треба огородити парканом завдовжки 54 м. Одна зі сторін ділянки

вдвічі менша за другу, втричі менша за третю та на 5 менша за четверту. Знайти довжину кожної сторони ділянки. № 2. Швачка мала щодня обробляти 18 виробів, а обробляла 12 і тому спізнилася з виконанням плану на 5 днів. Скільки виробів всього мала обробити швачка? № 3. В одному басейні було в 2 рази більше води, ніж в другому. Коли з басейнів викачали по 300 куб. м води, у другому залишилось в 7 разів менше води, ніж у першому. Скільки кубічних метрів води було в кожному басейні спочатку?

Ответы на вопрос

Отвечает Оня Мария.

Ответ:

№ 1. Позначимо довжину сторін чотирикутної ділянки наступним чином:

Перша сторона: x метрів

Друга сторона: 2x метра (вдвічі менша за першу)

Третя сторона: 3x метра (втричі менша за першу)

Четверта сторона: 3x + 5 метрів (на 5 менша за четверту)

Зараз ми знаємо, що загальна довжина паркану становить 54 метри. Отже, ми можемо записати рівняння:

x + 2x + 3x + (3x + 5) = 54

Обчисліть суму:

10x + 5 = 54

Віднімемо 5 з обох сторін:

10x = 49

Розділімо обидві сторони на 10:

x = 4.9

Тепер ми можемо знайти довжини кожної сторони:

Перша сторона: x = 4.9 метра

Друга сторона: 2x = 2 * 4.9 = 9.8 метра

Третя сторона: 3x = 3 * 4.9 = 14.7 метра

Четверта сторона: 3x + 5 = 3 * 4.9 + 5 = 14.7 + 5 = 19.7 метра

Отже, довжина кожної сторони ділянки відповідно 4.9 м, 9.8 м, 14.7 м і 19.7 м.

№ 2. Нехай x - це кількість виробів, які швачка мала щодня обробляти. За умовою задачі, вона обробляла 12 виробів щодня та затрималася на 5 днів. Отже, ми можемо записати рівняння:

12 (виробів на день) * (x - 5 днів) = x (всього виробів)

Розкриємо дужки та спростимо рівняння:

12x - 60 = x

Піднімемо "x" на одну сторону та "60" на іншу:

12x - x = 60

11x = 60

Розділимо обидві сторони на 11:

x = 60 / 11 ≈ 5.45

Отже, швачка мала обробити приблизно 5.45 виробів щодня. Однак, оскільки вироби мають бути цілими числами, то вона мала обробити 5 виробів на день.

Тепер ми можемо знайти загальну кількість виробів, яку швачка мала обробити:

5 (виробів на день) * (x - 5 днів) = 5 * (5.45 - 5) = 5 * 0.45 = 2.25

Отже, швачка мала обробити всього 2.25 виробів, що округлимо до 2 виробів.

№ 3. Позначимо кількість води у першому басейні як "x" кубічних метрів. Тоді в другому басейні буде 2x кубічних метрів води, оскільки він містить у два рази більше води.

Після викачування з кожного басейну по 300 кубічних метрів води, залишиться:

У першому басейні: x - 300 кубічних метрів води

У другому басейні: 2x - 300 кубічних метрів води

Також за умовою задачі сказано, що у другому басейні залишилося у 7 разів менше води, ніж у першому. Тобто:

2x - 300 = (1/7)(x - 300)

Тепер розв'яжемо це рівняння:

2x - 300 = (1/7)(x - 300)

Помножимо обидві сторони на 7, щоб позбавитися від дробів:

14x - 2100 = x - 300

Віднімемо x з обох сторін:

13x - 2100 = -300

Додамо 2100 до обох сторін:

13x = 1800

Розділимо обидві сторони на 13:

x = 1800 / 13 ≈ 138.46

Отже, в першому басейні було приблизно 138.46 кубічних метрів води, а в другому басейні 2 * 138.46 ≈ 276.92 кубічних метрів води.