Знайдіть НСД і НСК чисел: а) 24 і 42; б) 328 і 624.хелп даю 65 баллов​


Ответы на вопрос

Отвечает Ростунов Александр.

а) НСД (найбільший спільний дільник) і НСК (найменше спільне кратне) чисел 24 і 42:

Спершу знайдемо НСД за допомогою алгоритму Евкліда:

42 = 24 * 1 + 18

Тепер міняємо місцями числа: 24 = 18 * 1 + 6

Знову: 18 = 6 * 3 + 0

Як тільки доходимо до 0, останнє ненульове число в останньому поділі - це НСД. Отже, НСД(24, 42) = 6.

Тепер знайдемо НСК:

Ми можемо використовувати наступну формулу для знаходження НСК на основі НСД: НСК = (a * b) / НСД(a, b).

НСК(24, 42) = (24 * 42) / 6 = 1008 / 6 = 168.

б) Тепер розглянемо числа 328 і 624:

Знову використаємо алгоритм Евкліда для знаходження НСД:

624 = 328 * 1 + 296

328 = 296 * 1 + 32

296 = 32 * 9 + 8

32 = 8 * 4 + 0

Отже, НСД(328, 624) = 8.

Тепер знайдемо НСК:

НСК(328, 624) = (328 * 624) / 8 = 205632 / 8 = 25704.

Отже, НСД(24, 42) = 6 і НСК(24, 42) = 168, а НСД(328, 624) = 8 і НСК(328, 624) = 25704.

Отвечает Крылюк Костя.

Ответ:

Гг

Пошаговое объяснение:

Я не знаю