Знайдіть: НСК (700;980)​


Ответы на вопрос

Отвечает Мошуев Артем.

Ответ:

НСК (найменше спільне кратне) для двох чисел 700 і 980 можна знайти, розклавши ці числа на прості множники та вибравши найвищу ступінь цих множників.

Розклад числа 700:

700 = 2 * 2 * 5 * 5 * 7

Розклад числа 980:

980 = 2 * 2 * 5 * 7 * 7

Тепер ми обираємо найвищу ступінь простих множників, які зустрічаються у розкладі обох чисел:

Для числа 2 найвища ступінь - 2 (2 в другій ступені).

Для числа 5 найвища ступінь - 2 (5 в другій ступені).

Для числа 7 найвища ступінь - 2 (7 в другій ступені).

Тепер обчислимо НСК:

НСК = 2^2 * 5^2 * 7^2 = 4 * 25 * 49 = 4900

Отже, НСК для чисел 700 і 980 дорівнює 4900.