1. Шаршының әр қабырғасын 25 %-ға арттырса, оның ауданы неше пайызға артады? ​


Ответы на вопрос

Отвечает Михайлов Сергій.

Ответ:     56.25%.

Пошаговое объяснение:

S1=a1².

При увеличении стороны (a1) на 25% получаем a2 =1.25a. Тогда

S2 = (1.25a)^2 = 25/16 a² = 1.5625*a².

S2/S1 *100% = (25/16 a²/a²)*100% =  25/16 *100% = 156.25%.

156.25% - 100% = 56.25%.