1. Познач найменшу з невідомих величин за х і побудуй математичну модель задачі. Знайди х i да

поставлені питання. а) Одне з чисел у 2 рази більше за друге, а ïхня сума дорівнює 93. Знайди цi числа. б) за три днi туристи подолали 106 км шляху. Третього дня вони пройшли 37 км, а другого в 2 рази більше, ніж першого. Скільки кілометрів шляху долали туристи щодня ?

Ответы на вопрос

Отвечает Вытнов Роман.

Покрокове пояснення:

а) Менше число - х , тоді більше число 2х, а їх сума 93. Складемо математичну модель :

х + 2х = 93

3х = 93

х = 93 : 3

х = 31 менше число

2 * 31 = 62 - більше число

Відповідь : 31 та 62

б) Першого дня туристи пройшли х км, тоді другого дня пройшли 2х км , в третій день пройшли 37 км, а всього за три дні пройшли 106 км. Маємо математичну модель:

х + 2х + 37 = 106

3х = 106 - 37

3х = 69

х = 69 : 3

х =23 км пройшли в перший день

2 * 23 = 46 км пройшли в другий день.

Відповідь : 23 км, 46 км, 37 км