158. Туристи першого дня їхали на велосипедах. Другого дня вони подорожували пішки й пройшли

відстань у 4 рази меншу, ніж за перший день. А третього дня вони подолали на 15 км більше, ніж другого. Скільки кілометрів проходили туристи щодня, якщо за три дні вони пройшли маршрут зав- довжки 213 км?​

Ответы на вопрос

Отвечает Латыпов Дима.

Ответ:

Назвемо відстань, яку пройшли туристи за перший день x км. Другого дня вони проїхали в 4 рази менше, тобто проїхали х/4 км. За третій день вони проїхали на 15 км більше, ніж за другий день, тому проїхали х/4 + 15 км. Загальна відстань, яку вони пройшли за три дні, становить x + x/4 + (x/4 + 15) = 213 км.

Розв’язання для x:

3x + 30 = 213

3x = 183

х = 61 км

Отже, першого дня туристи проїхали 61 км, другого — х/4 = 15,25 км, третього — х/4 + 15 = 30,25 км.