6. Моторний човен за 2 год руху за течією річки та 5 год руху проти течії пройшов 120 км. За 7

год руху протитечії він пройшов на 52 км більше, ніж за 3 год руху затечією. Знайдіть швидкість човна за течією та йогошвидкість проти течії.​

Ответы на вопрос

Отвечает Гончарова Катя.

Ответ

20 км/год, проти течії - 16 км/год

Пошаговое объяснение:

Нехай швидкість човна за течією - x, а проти течії - y.  ⇒

2x+5y=120  |×3    6x+15y=360

7y-3x=52     |×2   14y-6x=104

Суммируем эти уравнения:

29y=464  |÷29

y=16.

2x+5*16=120

2x+80=120

2x=40   |÷2

x=20.

Відповідь: швидкість човна за течією 20 км/год, проти течії - 16 км/год.